Fit Studio O.K. v Táboře

FIT STUDIO OK, návrat na úvodní stránku. Novinky & Aktuality
15.02.2018 DNES NEPROBÍHÁ Z DŮVODU ONEMOCNĚNÍ LEKCE REEBOK STEP OD 18.30

Nedělní BOSU TBW od 18.00 se Šárkou dle rozvrhu. Děkujeme za pochopení. ... více

02.02.2018 FIT BODY s Katkou

DNES 17.00 - 17.55! Přijďte si dát do těla, nebudete litovat:o)) ... více

16.01.2018 FIT DANCE

V SOBOTU 20.1. OD 9.30 - OBSAZENO! ... více

02.01.2018 NA NIC NEČEKEJTE A ZAČNĚTE HNED!!!

Pravidelné lekce zahajujeme ve středu 3.1., podrobný rozvrh lekcí brzy naleznete již na našich nových stránkách. ... více

26.11.2017 PŘIPOMÍNÁME!!!

Z důvodu víkendového školení instruktorky dnešní PILOXING s NINOU od 17.00 neprobíhá. ... více

03.06.2007 - Powerjóga a životní styl

převzato z webu BMSA, AUTOR: Václav Krejčík (25.5. 2007)

Powerjóga, strava a životní styl /3 v 1/

Pamatujete si na svoji první lekci powerjógy? Je už to nejméně 5 let, co se powerjóga dostala do Česka.

Když jsem přišel mezi své přátele, že budu cvičit něco nového, a že to nové se jmenuje powerjóga, všichni na mě koukali jako na blázna. Ty? A jóga? To vůbec k tobě nejde. Neblázni, akorát zblbneš. Takové byli reakce mých přátel na to jedno jediné slovo: powerjóga.. Je pravda, že jsem šel do powerjógy bez hlavě, se zapálením a zvědavostí. Několik základních seminářů a školení mi otevřelo dvířka powerjógy, silové jógy, dynamické jógy, je to naprosto jedno, jak to nazvu. Všechny tyto styly cvičení měly jedno společné. Opakující se pozice jedna za druhou v určitém rychlejším tempu, ale tempo je špatný výraz. Jednalo se o začlenění jednotlivých pozic do systému pozdravu slunci. Toto cvičení mě tak nadchlo, že postupně se z mého života vytrácel aerobik, posilovna a všechny podobné aktivity, protože víc a víc jsem nedokázal být vyrušován z klidu, který powerjóga skýtá a nabízí. Nabízí naprosté odhalení vnitřního prožívání a uvědomění si sebe samých. Nedělat věci bez uvážení, přemýšlet o pocitech těla při cvičení, uvědomit si jeho ovládání a svůj dech. Dech řídí cvičení a díky dechu si krásně odpočinete. Vaše pozornost, která neustále nabízí souhru dechu a pohybu je průvodcem krásného cvičení zvaného powerjóga. Vědomého cvičení, které je založené na poslouchání sebe.

Nejedná se o závod, nejedná se o poměřování sil, ale jedná se o přiznání si všech reálných možností těla a mysli a nepřekračování jich. Powerjóga učí naslouchat a respektovat sebe, ale i druhé. Být svůj. Krásně uvolní, protáhne celé tělo, a co lidé také oceňují, že celé tělo současně posílí. 3 v 1 /tři v jednom/. To je kouzelné. Když si ještě uvědomíte, že díky pravidelnému cvičení powerjógy, a to myslím minimálně 2 krát, lépe 3 krát týdně, se tělo krásně prorýsuje, svaly jsou štíhlejší a pružnější. Navíc jste toho dosáhli bez velkého úsilí, tak co víc si můžete přát. Fenomén současné doby - krásná těla a hubnutí - tak může být bez zbytečných válečků na břicho /nová televizní reklama/, které vám zaručují, že zhubnete, bez zbytečných náplastí a blbých diet naplněn.

© 2006 Fit Studio OK a Mašina |