Fit Studio O.K. v Táboře

FIT STUDIO OK, návrat na úvodní stránku. Novinky & Aktuality
15.02.2018 DNES NEPROBÍHÁ Z DŮVODU ONEMOCNĚNÍ LEKCE REEBOK STEP OD 18.30

Nedělní BOSU TBW od 18.00 se Šárkou dle rozvrhu. Děkujeme za pochopení. ... více

02.02.2018 FIT BODY s Katkou

DNES 17.00 - 17.55! Přijďte si dát do těla, nebudete litovat:o)) ... více

16.01.2018 FIT DANCE

V SOBOTU 20.1. OD 9.30 - OBSAZENO! ... více

02.01.2018 NA NIC NEČEKEJTE A ZAČNĚTE HNED!!!

Pravidelné lekce zahajujeme ve středu 3.1., podrobný rozvrh lekcí brzy naleznete již na našich nových stránkách. ... více

26.11.2017 PŘIPOMÍNÁME!!!

Z důvodu víkendového školení instruktorky dnešní PILOXING s NINOU od 17.00 neprobíhá. ... více

22.07.2007 - Děti & aerobic

 

Důležitost pravidelného pohybu v posledních letech výrazně stoupá vzhledem k tempu, jakým roste počet dětí s nadváhou nebo i obezitou. Pro zdraví dítěte je velmi důležitá rovnováha mezi výživou, tedy energetickým příjmem, a pohybovou aktivitou, tedy energetickým výdejem. V předškolním a mladším školním věku je ideální všeobecná pohybová průprava, jelikož není ukončen vývoj kloubů a svalů. Časná specializace může vést ke zdravotním problémům a svalovým dysbalancím . Děti, které se věnují nějakému sportu “závodně”, jsou velice často přetěžovány. Jejich výkonnost je sice poměrně vysoká, ale děti ještě nejsou psychicky vyspělé.

AEROBIC jako rekreační sport velmi přísně dbá na zdravotní hledisko. U dětí, které se pro něj rozhodnou, je nejprve kladen důraz na získávání pohybových dovedností a stereotypů vedoucích ke správnému držení těla. Při provádění všech pohybů ve cvičebních jednotkách se důsledně dbá na zdraví dětí a jejich přirozený vývoj. Pomocí tréninku základních kroků, jednoduchých choreografií a zlepšování rozsahu kloubů a flexibility se daří účinně odstraňovat svalové dysbalance. Při posilování svalů se využívají přirozené pohyby a váha vlastního těla.

Proč se AEROBIC dětem líbí? Spojuje moderní hudbu a pohyb, nabízí širokou škálu nových možností, které mají pro ně přitažlivý a zajímavý obsah i formu.

AEROBIC je vhodný jako samostatný rekreační sport , ale i jako doplňková a všestranně zaměřená pohybová aktivita k většině ostatních sportů.

Podceňovat bychom něměli u dětí ani životosprávu. Pasivně trávený volný čas, velké množství hodin prosezených u televize, videa a počítačů – to jsou hlavní příčiny, proč počet obézních dětí stoupá.Stále častěji se u nich také vytváří negativní vztah k jakékoliv pohybové aktivitě. A nakonec dochází často k tomu, že děti nechtějí cvičit, protože jsou obézní a jsou obézní proto, že nechtějí cvičit!

· Děti, které začnou cvičit v ranném věku, se pak drží snáze sportu i v dospělosti.

· Cvičení pomáhá udržet zdravou tělesnou hmotnost.

· Děti, které sportují, mají silné kosti, pevné svaly a zdravé klouby.

· Pravidelná fyzická aktivita slouží jako prevence srdečních onemocnění, diabetu, obezity aj.

· Děti, které cvičí mají větší seběvědomí.

· Cvičení zlepšuje pohybovou koordinaci a rozvoj fyzických schopností

  A proto, milí rodičové , ZVEDNĚTE POTOMKY ZE ŽIDLÍ VČAS !

   Více si o aerobiku pro děti a juniory můžete přečist v rubrice

    “CVIČENÍ PRO DĚTI”

 

© 2006 Fit Studio OK a Mašina |